Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Utilizarea casei de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Utilizarea casei de marcat

SRL ,ob de activitate comert cu ridicata a mat de constructii.
La vanzarea catre PJ ,se emite factura si chitanta pt plati cash iar pentru platile cu cardul emit factura si chitanta de la POS .(este corect?)
Ocazional societatea vinde si la PF ,pentru platile cu cardul ,emit factura ,bon fiscal( card), si chitanta pos.(este corect?).
Societatea nu are ca obiect de activitate vanzarea cu amanuntul. Nu stiu cum sa procedez corect la incasarile cu POS. CE DOCUMENTE SE ELIBEREAZA CLIENTILOR LA PLATA CU POS atat la PJ cat si la PF? Va rog sa ma lamuriti.Multumesc
ciugureanumihaela, utilizator