Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Radiere din biroul de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Radiere din biroul de credit

Buna ziua, daca institutia financiara la care am avut raportari negative la Biroul de credit, a acceptat prin confirmare scrisa stergerea acestori raportari din BC, in cat timp se va vedea acest lucru pentru a putea solicita un credit?

multumesc
In mod normal, instant. Sau maxim in 1-2 zile.

Depinde de institutie in cat timp refac raportarile.
Din momentul in care s-a facut raportarea, maxim a doua zi totul e vizibil.
Cristian Mazilu, Consultant credite si finantari
Multumesc !