avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Radiere din biroul de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Radiere din biroul de credit

Buna ziua, daca institutia financiara la care am avut raportari negative la Biroul de credit, a acceptat prin confirmare scrisa stergerea acestori raportari din BC, in cat timp se va vedea acest lucru pentru a putea solicita un credit?

multumesc
Cel mai recent răspuns: alexandrak , utilizator 17:05, 26 Februarie 2017
In mod normal, instant. Sau maxim in 1-2 zile.

Depinde de institutie in cat timp refac raportarile.
Din momentul in care s-a facut raportarea, maxim a doua zi totul e vizibil.
Ultima modificare: Vineri, 24 Februarie 2017
Cristian Mazilu, Consultant credite si finantari
Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raportat la bc in timpul popririi AlexScarlon AlexScarlon Detaliile sunt urmatoarele: credit neachitat, intrat in executarea silita, inceputata poprirea pe salariu, virata \"treimea\" din salariu lunar timp de 3 ani ... (vezi toată discuția)
Birou de credit ElenaEne96 ElenaEne96 Buna seara , am si eu o intrebare .. am avu un imprumut la o institutie nebancara .. am avut intarziere la plaata ratelor si am fost bagata in birou de credit ... (vezi toată discuția)
Scoatere de la birou de credite ContSters373867 ContSters373867 Buna seara, numele meu este........ si fac aceasta sesizare uramre a incercari de a rezolva pe cale amiabila o situatie destu de delicata. Am accesat de la ... (vezi toată discuția)