Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa sau CMI medic stomatolog
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa sau CMI medic stomatolog

Am inchiriat scaunul dintr-un cabinet stomatologic, pe perioada nedeterminata. Pot sa imi fac PFA sau doar CMI?
Buna ziua,

Puteti si una si alta, desi in mod normal medicii sunt asimilati profesiilor liberale care se organizeaza mai degraba in cabinet individual. PFA-ul se inregistreaza la Registrul Comertului, pe cand CMI-ul se autorizeaza doar la finante.