Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Doscuti juridice
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Doscuti juridice

BUNA ZIUA VA ROG DIN SUFLET SA MA AJUTATI CU O INTREBARE ... AM UN FRATE CARE DOR CE A INPLINIT 18 ANI IN IANUARIE PE 16 ... A FOST Arestat si sa eliberat, are aproximativ 2 luni si ceva si acuma a facut o talharie iar si o tentativa de talharie la luat cu mandat de perchezitie de la ora 5 dimineata lau audiat o zi intreaga si ia dat arestare pentru 24 de ore ca sal prezinte la procuror ..
AR PUTEA SA SCAPE VA ROG SA MA AJUTATI CU UN RASPUNS ... ATENTIE ARE COADA 1 AN SI 8 LUNI ... VA MULTUMESC MULTT
E greu de spus.
Fiind minor la data comiterii faptei ar putea avea sanse dar mai are probleme penale...anterioare...

Ar putea avea insa sanse la o pedeapsa cu suspendare daca avocatul va reusi sa convinga instanta ca nu va mai comite noi infractiuni.Va avea insa o sarcina foarte dificila...
Multumesc mult. Da a mai avut probeleme anterioare adica inainte sa fie arestat primadata dar de cand a fost eliberat acum 2 luni are talharia aceasta si tentativa de talharie .. . Si daca ar fi cam cata pedeapsa ar primi asa in mare?
Si se ducea si la semnat daca are suspendare poate sai mai dea acum tot suspendare? Va multumesc din suflet
Doamnu avocat cam cata pedeapsa iar da