Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de mostenire testamentara, conditii martori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de mostenire testamentara, conditii martori

Este valid un testament la care mostenitorii testamentari sunt si singurii martori la intocmirea testamentului.
Da, este valabil.

De altfel, pentru intocmirea testamentului, nici nu este obligatorie prezenta unui martor.
Cabinet individual de avocat „Petrescu C.”, Avocat