Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Legea 290/2003 - Ce este de fãcut în continuare...
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Legea 290/2003 - Ce este de fãcut în continuare...

Mă număr printre primii din judeţul Gorj care au primit Hotărârea Comisiei Judeţene de stabilire a drepturilor băneşti la Legea 290 iar în vară au trecut deja 2 ani de când hotărârea a ajuns la Bucureşti, la A.N.R.P. şi nu am primit nici o veste de la dânşii.
Ce este de făcut în continuare? Toate termenele prevăzute de Legea 290 au fost depăşite în cazul meu, în ţară se primesc totuşi bani, în ce condiţii nu ştiu, dar am înţeles că nu se pune problema lipsei de lichidităţi la această lege.
De ce nu sunati in cursul saptamanii la ANRP pentru a verifica care este stadiul dosarului dvs si ce numar de ordine aveti?
B-)
Domnule, aveti perfecta dreptate insa momentul nu va este prielnic pentru simplu motiv ca nu sunt bani. Nu ati observat ca magistratii protesteaza pentru ca nu li se da acel procent de 50% spor, castigat in instanta? Si tot din lipsa banilor si este vorba, daca nu ma insel, de vreo 300 de milioane de euro! Trebuie sa mai aveti rabdare.