Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Index enel citit gresit
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Index enel citit gresit

Buna seara! In cazul in care a fost trimis un index enel gresit ce se poate face? Cum se poate remedia aceasta problema? Diferenta este destul de mare (2cifre in plus). Poate un reprezentant enel sa verifice contorul in apartament si sa sesizeze ca e vorba de o greseala? Va multumesc!
Contactati enel prin email sau telefonic si sesizati transmiterea eronata a indexului.
Este foarte greu de modificat in baza de date a operatorului
Cel mai la indemana este ca un timp sa declarati un consum redus astfel incat dupa o perioada de consum sa ajungeti ca datele comunicate sa coincida cu indexul
Cum pot face dacă am dat citirea Enel greșită?
Am dat greșit indexul dar imediat am dat corect pot sa rezolv problema. Care va fi înregistrat corect.
Mar1nella, utilizator
Il mai transmiteti o data, se inregistreaza ultimul index transmis