Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare rapida functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare rapida functionar public

conform Legii 188/1999 art . 65 3 si art 70 , functionarii publici pot promova rapid in anumite conditii si una din conditii este ca sa fi urmat cel putin o forma de perfectionare profesionala in ultimul an ; va rog sa-mi spuneti in ce consta aceasta perfectionare ? Este vorba despre cursurile astea la care sunt trimisi functionarii publici sau fiecare pe cont propriu . Si poate fi un curs de o luna sau se intelege altceva... multumesc
E vorba de cursurile de perfectionare agreate si organizate de catre Agenţia Naţională a Funcţionarilor Publici (ANFP) prin Direcţia Coordonare Centre Regionale, Evaluare şi Perfecţionare Profesională deoarece aceasta institutie asigură formarea şi perfecţionarea profesională pentru categoriile de personal cuprinse în organigramele/statele de funcții ale autorităților și instituțiilor publice .Finantarea cursului se poate face de la bugetul institutiei sau din sursa personala ( pe banii dvs ) . Daca doriti ca la promovare sa se ia in considerare cursul respectiv , stabiliti impreuna cu cei de la personal care curs vi se potriveste in conformitate cu fisa postului vizat .
Multumesc mult mult...