Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PRIMA CASA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PRIMA CASA

Buna ziua,
Am achizitionat un imobil prin programul "prima casa" in noiembrie 2015.
Sunt nevoita sa ma mut din Cluj Napoca ( aici am aceasta casa) in Timisoara.
Pot sa fac contract de inchiriere pentru acest imobil?
In contractul de creditare nu este permisa grevarea cu sarcini a imobilului ipotecat decat cu acordul bancii.
Bineinteles ca puteti inchiria fara contract de inchiriere inregistrat la ANAF dar va supuneti la destule riscuri care va pot crea probleme cu banca.