Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarare incasare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarare incasare

Buna ziua

Un medic roman - persoana fizica - neinregistrata fiscal,, exprima o opinie medicala intr-un caz,pt o firma straina..
Medicul intocmeste o factura catre firma si incaseaza o suma de bani.
Dpdv fiscal : cum/unde declara suma pt impozitare

Va multumesc
O persoana fizica neinregistrata fiscal pentru a desfasura activitati economice nu poate factura.