Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda lipsa rovinieta
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda lipsa rovinieta

Daca s-a circulat cu masina cateva zile fara rovinieta (ex. 3-4 zile) se va plati:

a). o amenda pentru fiecare dintre zile (ex. 3 zile x 250 lei - amenda minima-; => 750 lei)
sau
b). o amenda pentru totalul zilelor (ex. 250 lei - amenda minima- in total, fara sa se face diferenta ca s-a circulat mai multe zile fara rovigneta)???

Multumesc!
veti achita o singura amenda. Daca primiti mai multe amenzi pentru o perioada de pana la 30 de zile, achitati prima amenda si contestati celelalte procese verbale