Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... dosar pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

dosar pensie

buna ziua. cine imi stabileste gradul de pensie in care ma incadrez (I, II sau III)? medicul de expertiza de la dorohoi? sau in bucuresti? (mentionez ca sunt din botosani.
Din cate stiu eu, comisia de la Bucuresti stabileste gradul de pensie
intreb pentru ca vreau sa ma asigur.eu auzisem ca poate hotari si medicul de expertiza.intreb.
Mama mea a fost intr-o situstie similara si i s-a spus ca doar comisia de la Bucuresti...
buna , gradul il stabileste, in urma documetelor medicale depuse la comisia de expertiza a capacitati de mumca ce apartine de casa de pensi din judetul din care sunteti , medicul expert , la comisia de la bucuresti se ajunge daca contestati decizia de invalidiate su daca doctorul de la comisie trimite dosarul la bucuresti