Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Proiect instalatii sanitare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Proiect instalatii sanitare

As avea rugamintea sa ma indrumati in cazul in care ati facut demersuri pentru obtinerea proiectului de instalatii sanitare ale imobililului(blocului) unde ar trebui sa ma adresez. Multumesc!
Contractul de executie este semnat intre constructor si dezvoltator ? daca da si in mod normal asa este, atunci receptia la terminarea lucrarilor se va face in momentul in care constructorul finalizeaza lucrarile si anunta dezvoltatorul in vederea demararii Receptiei la terminarea Lucrarilor cu autoritatile. La receptie constructorul preda prin Dirigintele de Santier catre Dezvoltator, Cartea Constructiei . Proprietarii de apartamente trebuie sa se constituie in Asociatia de Proprietari, iar Dezvoltatorul va preda Cartea Constructiei catre Presedintele Asociatiei.