Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Vanzari bunuri materiale ce provin din donatii
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Vanzari bunuri materiale ce provin din donatii

As vrea sa stiu daca o Fundatie poate valorifica anumite obiecte sau produse primite prin donatie, iar banii obtinuti sa se foloseasca in cadrul Organizatiei pentru rezolvarea unor probleme importante. Daca da, care este procedfura legala?
Va multumesc!
Daca prin contractul de donatie este stipulata interdictia de vanzare, atunci nu se pot vinde acele bunuri.
Vanzarea - cumpararea se face prin incheierea unui contract.