avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suspendare permis
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suspendare permis

Salut , mi-a fost suspendat permisul pentru viteza pentru 90 de zile , mi-a dat dovada de circulație pana pe 1 Ianuarie. Pe 2 Ianuarie am mutat mașina din parcare si am avut un incident neplăcut . Am fost si am raportat poliției rutiere incidentul , drept urmare m-am ales cu un dosar penal . Doream sa stiu daca imi pot recupera permisul după expirarea suspendării sau trebuie sa astept pana la soluționarea dosarului penal . Mulțumesc frumos .
Cel mai recent răspuns: Tizuionuts , utilizator 07:17, 9 Martie 2017
Nu il puteti recupera. Ati primit dovada fara drept de circulatie deoarece ati condus in perioada de suspendare.
Nici măcar o dovada pana se soluționează cazul ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare permis Tizuionuts Tizuionuts Salut , mi-a fost suspendat permisul pentru viteza pentru 90 de zile , mi-a dat dovada de circulație pana pe 1 Ianuarie. Pe 2 Ianuarie am mutat mașina din ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis Tizuionuts Tizuionuts Salut , mi-a fost suspendat permisul pentru viteza pentru 90 de zile , mi-a dat dovada de circulație pana pe 1 Ianuarie. Pe 2 Ianuarie am mutat mașina din ... (vezi toată discuția)
Am si eu o problema. amenda sau inchisoare cu suspendare. permis retinut. bibivl08 bibivl08 ... Lucrurile stau in felul urmator: Am cumparat o masina din timisoara , masina avea numere rosii expirate, totusi pentru ca pretul era convenabil am ... (vezi toată discuția)