Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... buna ziua ce pot face sa recuperez bani?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

buna ziua ce pot face sa recuperez bani?

am fost la sibiu am dat suma de 540 lei sa plec in anglia pe 20 februare 2017 eu sunt tot acasa ma minte zilnic la telefon mia spus ca imi trimite alta oferta in alt loc si mia trimis actele si instiintate ca a expirat contractu cu ei care este valabil pana luna aprilie.ce pot face sami de bani inapoi? va multumesc
Buna ziua , Nu sunt in masura sa va dau un raspus concret pe aceasta tema . Totusi trebuia sa va documentati mai bine inainte sa platiti acea suma de bani , Puteti fi victima unei inselaciuni . O zi buna si sper sa rezolvati problema cat mai curand posibil.
Puteti formula plangere penala ptr.infractiunea de inselaciune prevazuta si pedepsita de art.244 NCP