avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Aplicare legea 170/2016
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Aplicare legea 170/2016

am cod caen 5630-bar .
ce documente sunt necesare si unde se depun ?.In lege spune ca trebuiesc depuse pana pe 27 martie.
va multumesc frumos
Ultima modificare: Joi, 9 Martie 2017
moldoveanu56, utilizator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 22:39, 9 Martie 2017
Daca va referiti la impozitul specific, acesta va fi platit de cei care la 31.12.2016 erau inregistrati ca platitori de impozit pe profit. Ceea ce se stie pana acum este ca acestia trebuie sa modifice vectorul fiscal in acest sens pana la 31.03.2017, prin depunerea declaratiei 010.
Ultima modificare: Joi, 9 Martie 2017
Iulian MANEA, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 094 poate fi rectificata? elena1312 elena1312 Buna ziua, pentru numai 300 lei am intrat la impozit 3%, dar am gasit o factura emisa de mine care nu a inregistrat-o contabila mea, care este de 500 lei si ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratie de inregistrare fiscala 010 ovy79ro ovy79ro Buna seara. Am un SRL infiintat in ianuarie 2013. Astazi am fost la Administratia Financiara a sectorului de care apartin, stiind ca trebuie sa depun in ... (vezi toată discuția)
Impozitarea cu 5% a veniturilor din activitati de natura barurilor de noapte ROXANA MARIANA ENACHE ROXANA MARIANA ENACHE Buna ziua. Ma confrunt cu o problema in sensul ca am un bar de noapte si sunt inregistrat la finante ca platitor de impozit pe profit, iar contabila imi ... (vezi toată discuția)