Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... timbru mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

timbru mediu

Buna seara, am o intrebare, am castigat in instanta timbrul de mediu, am depus la finante o cerere insotita de hotararea tribunalului respectiv sentinta curtii de apel pentru recuperarea banilor; cei de la finante mi-au trimis o decizie prin care imi comunica ca nu au procedura de restituire intrucat cu data de 01.02.2017 a fost abrogata ordonanta de urgenta privind timbrul de mediu si sa astept pana au procedura, eventual sa contest decizia lor in termen de 45 de zile.Ce pot sa fac in acest caz? M-am gandit sa fac o executare silita; cum, adica ei dau o decizie (peste hotararea unei instante) si eu acum sa o contest, pai nu ajunge ca am castigat in instanta? in ce lume traim. Va multumesc
Mergeti la un executor judecatoresc si demarati executarea silita
multumesc. deci nu trebuie sa contest decizia lor?
Buna seara!Exact aceeasi problema am si eu!Spuneti-mi si mie cum sa procedez..Multumesc