Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Constituire dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Constituire dosar penal

Buna ziua! Am varsta de 20 de ani,iar acum șapte luni am fost intr-un club,la un moment dat sa împins unu în mine iar mai apoi m-am bruscat,moment în care eu l-am lovit cu pumnul ,provocandu-i fractura de piramida nazala,el dorește să mă dea în judecată ,eu in aceea seara am anunțat poliția caci prietenii lui mă așteptau la intrarea in club,unu dintre ei mi a tras o palma de fata cu politia. Victima și a scos certificat medico-legal 14-15 zile îngrijiri medicale. Vreau doar să știu ce șanse am pentru a mi se face dosar penal....Nu de alta dar anul acesta dau la Academie . O zi buna !
Și am uitat să menționez că amândoi eram sub influența băuturilor alcoolice.
M-a bruscat*. Scuzați greșeală
Ana Cristina Margu Birou de mediator , Mediator
Daca a depus plangere penala, are martorii si CML, cam acolo se ajunge.
bine ar fi sa o rezolvati amiabil, ca intre barbati. Aveti posibilitatea ca pe tot parcursul procesului penal sa il faceti sa isi retraga plangerea sau sa negociati o intelegere amiabila cu el printr-un mediator autorizat.

Retragerea plangerii sau un ACORD DE MEDIERE intre dvs si el, va duce la inlaturrarea raspunderii penale. Deci nu veti avea cazier si fapta nu va ramane inregistrata.