Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime calculată la contractul de muncă de 6 ore pe ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime calculată la contractul de muncă de 6 ore pe zi

As dori să știu Cum este calculată vechimea în munca la contractul de muncă cu 6 ore pe zi
@ Gabriela C81

Este vorba despre calculul vechimii in munca si a stagiului de cotizare pentru pensie.

In situatia in care in aceeasi p[erioada de timp, o persoana are mai multe c.i.m. incheiate, vechimea in munca nu se cumuleaza , ci numai veniturile din salariile realizate.
Astfel:
1 an vechime in munca = 1 an lucrat in baza mai multor c.i.m. in aceeasi perioada de timp.