Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Itp
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Itp

Am achiziționat un autoturism la care am schimbat numerele de înmatriculare. Unde trebuie sa merg sa schimb certificatul itp care e valabil pana în 2018? Sau trebuie sa fac din nou inspecția?
Nu este necesar sa refaceti ITP
Pentru preschimbare talon va adresati la SPR evidenta auto local