avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Schimbare grad handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Schimbare grad handicap

Bună seara mă vă rog să mă ajutați am un plămân distrus de tbc ân 2013 am depus dosarul la DGASPC si am primit gradul 2 accentuat la comisie an 2016 am primit gradul mediu am făcut contestație si mi-a tăiat pensia definitiv deși am același diagnostic vă rog să mă ajutați multumesc
Cel mai recent răspuns: 0722491567 , utilizator 07:31, 18 Noiembrie 2017
Ati primit raspuns la contestatie ?
Da spun că am fost respins pentru că nu sau respectat criteriile medicopsihosociale si nu știu ce ânseamna și cine nu a respectat criteriile nu mi-au dat un răspuns mai clar ce ar trebuii să fac ân continuare mulțumesc
Trebuie sa stiti daca v-au admis sau nu contestatia ?
Mi-a respins-o au zis că nu m-a mai âncadrez la iei nu antepenultima de ce odată ce am luat pensie 4 ani
Am primit răspunsul spun că nu mă ancadrez antrun grad de handicap și nu anteleg de ce odată ce am plămânul distrus (uscat) mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Ce trebuie sa fac - schimbare grad de handicap George Dan George Dan Va rog sămă ajutați am un plămân distrus de tbc ân 2013 am depus dosarul la DGASPC si am primi gradul 2 accentuat iar ân 2016 mi-au dat gradul mediu am ... (vezi toată discuția)
Referat medical Cezar67 Cezar67 Daca medicul curant refuza sa-mi completeze \"Referatul medical\" pentru obtinerea gradului de invaliditate in vederea obtinerii pensiei de invaliditate, ce ... (vezi toată discuția)
Pensie de boala BODROS GHEORGHE BODROS GHEORGHE buna ziua sotia mea a fost diagnosticata cu noduli,in plamanul drept,si silicoza gradul 1,datorata mediului,in care a lucrat ,respectiv turnatorie fonta 20 de ... (vezi toată discuția)