Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Schimbare grad handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Schimbare grad handicap

Bună seara mă vă rog să mă ajutați am un plămân distrus de tbc ân 2013 am depus dosarul la DGASPC si am primit gradul 2 accentuat la comisie an 2016 am primit gradul mediu am făcut contestație si mi-a tăiat pensia definitiv deși am același diagnostic vă rog să mă ajutați multumesc
Ati primit raspuns la contestatie ?
Da spun că am fost respins pentru că nu sau respectat criteriile medicopsihosociale si nu știu ce ânseamna și cine nu a respectat criteriile nu mi-au dat un răspuns mai clar ce ar trebuii să fac ân continuare mulțumesc
Trebuie sa stiti daca v-au admis sau nu contestatia ?
Mi-a respins-o au zis că nu m-a mai âncadrez la iei nu antepenultima de ce odată ce am luat pensie 4 ani
Am primit răspunsul spun că nu mă ancadrez antrun grad de handicap și nu anteleg de ce odată ce am plămânul distrus (uscat) mulțumesc.