avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... spor de 50 % pentru munca presta in CPU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

spor de 50 % pentru munca presta in CPU

Sunt medic radiolog la spital , cu spor de condiții periculoase de 20 %(risc radiologic). Prestez si activitate la CPU chiar dacă nu sunt angajat la aceasta secție .
Spitalul refuza sa-îmi dea pe lângă sporul de 20 % și sporul de 50 % pentru munca prestata la secția CPU.

Alte discuții în legătură

Spor in sanatate ofita ofita Sunt medic radiolog la spital , cu spor de condiții periculoase de 20 %(risc radiologic). Prestez si activitate la /pentr CPU chiar dacă nu sunt angajat la ... (vezi toată discuția)
Acordarea sporului in sanatate olivia seresan olivia seresan Sunt asistenta la spitalul jud.de urg.Valcea si lucrez in sectia radiologie si imagistica.,iar dupa noua lege a salarizarii salariul meu a scazut deoarece am ... (vezi toată discuția)
Spor asistent radiologie adrianatrifan adrianatrifan Buna ziua La un cabinet stomatologic, in cazul unei asistente radiologie, ce sporuri se pot acorda? Sunt obligatorii prin lege acordarea acestor sporuri? Va ... (vezi toată discuția)