Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire teren dobandit inaintea casatoriei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire teren dobandit inaintea casatoriei

Pentru terenul cumparat in 1937 cu acte , de bunicul meu impreuna cu prima sotie , ce cota are a doua sotie la mostenirea de pe urma bunicului ?
Pe CM figureaza si a doua sotie . Nu stiu daca este corect si daca se poate schimba ceva ?