avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire teren dobandit inaintea casatoriei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire teren dobandit inaintea casatoriei

Pentru terenul cumparat in 1937 cu acte , de bunicul meu impreuna cu prima sotie , ce cota are a doua sotie la mostenirea de pe urma bunicului ?
Cel mai recent răspuns: ghbala , utilizator 13:25, 19 Martie 2017
Pe CM figureaza si a doua sotie . Nu stiu daca este corect si daca se poate schimba ceva ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire "in ceata" Retardila Retardila Buna tuturor! Bunicul sotiei a murit acum cativa ani si intre documentele gasite era si un extras CF cu cca 1 ha de pamant (aratoare) mostenita de el in 1937 ... (vezi toată discuția)
Dezbaterea succesiunii - fara copii ai decedatilor Elena27R Elena27R Buna ziua, Suntem in situatia de a cumpara o casa si terenul aferent care a ramas in urma decesului unor rude, matusa si unchi decedati amandoi acum 1 an. ... (vezi toată discuția)
Acte vanzare casa margaritar26 margaritar26 Problema mea este urmatoarea. Parintii mei au cumparat de la bunicii mei casa si terenul de langa casa.Datorita unor greseli care au fost produse la momentul ... (vezi toată discuția)