Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Functia de consilier local incompatibila cu a fi ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Functia de consilier local incompatibila cu a fi membru fondator intr-un ONG?

Buna seara, va rog sa-mi spuneti daca stiti , functia de consilier local, este incompatibila cu a fi membru fondator intr-un ONG si daca da, ar putea fi numai membru simplu?
Multumesc anticipat pt raspuns.
Pentru partea de membru fondator si membru tot cu drepturi depline in ong dar care a fost acceptat in asociatie dupa data infiintarii la judecatorie, nu este nicio diferenta.