Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecini fara bun simt sau invidiosi!
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecini fara bun simt sau invidiosi!

Buna ziua! Deci nu stiu ce sa fac in situatia asta desi nu e prima data! Vecinii de sus nu stiu care dar toate tigarile le arunca jos. Tin sa mentionez ca locuiesc la parter si la fereastra detin si parcarea de domiciliu si saptamanal trebuie sa curat dupa ei. Asociatia e varza nu este in stare sa ia masuri. Cel mai tare ma deranjaja ca gasesc tigari si pe masina.
Ati putea, va rog, sa dati macar un exemplu de masura legala ce ar putea fi luata de conducerea asociatiei?
Daca stiam o masura legala ce putea face asociatia atunci nu mai apelam la forum. Am sesizat si asociatia singurul lucru care la facut a pus un afis la intrare in scara ca sa nu se mai arunce dar in zadar
Vcr08 a scris:

....... Asociatia e varza nu este in stare sa ia masuri. Cel mai tare ma deranjaja ca gasesc tigari si pe masina.

1. Daca n-ati sti ce trebuie sa faca asociatia, n-ati zice ca e "varza". Adica vrem sa ne spuneti cam ce credeti ca ar trebui sa faca ca sa nu mai fie "varza".
2. Asociatia se ocupa de proprietatea comuna, nu de ce fumeaza omul in casa si arunca pe masinile din parcare. Adica parcarea nu e administrata de asociatie.

Carevasazica e numai treaba dv. cu vecinii.

Spuneti ca e treaba mea cu vecinii! Vi se pare normal la ferestra mea si pe masina mea sa fie plin de tigari aruncate de sus ?
Fereastra*