Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... despre pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

despre pensionare

ma numesc Deatcu Gicu si va intreb in legatura cu pensionarea . Am lucrat din 1978 si pana in prezent ,am 60 ani si 5 luni ma pot incadra la pensie limita de varsta multumesc
Postati:
-Total stagiu de cotizare
-Din ce se compune acesta
ce trebuie sa postez mentionez ca nu prea ma pricep
Ziua si luna angajarii(1978).
Daca in acest interval(1978-2017) ati facut armata, ati urmat cursuri universitare de zi, ati avut pensie de invaliditate, ati lucrat in grupele superioare de munca I sau II, pana la 31/03/2001, sau in conditii deosebite sau speciale dupa 01/04/2001.
angajat pe 14 martie 1978 lucrat continuu pana in prezent cu grupa doua pana pe 30 03 2001
deatcugicu, utilizator
Limita de varsta la 60 de ani (in acest moment).