Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drepturi autor cantece patriotice comunism si discurs ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drepturi autor cantece patriotice comunism si discurs Ceausescu

Buna ziua,

Are cineva idee cum se pot obtine drepturile de utilizare pentru bucatele din cantece comuniste si discursuri ale lui Ceausescu intr-un produs cu scop comercial? Exista o limita de timp sub care se pot folosi la liber ? Sau sunt prescrise si sunt la liber?

Va multumesc mult!
Andreea

~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc mult pentru informatii, sunt foarte utile. Intre timp am aflat ca Radiodifuziunea Romana detine drepturile pentru majoritatea cantecelor comuniste si inregistrarea discursului lui Ceausescu, dar tarifele / min pentru drepturile de autor sunt foarte mari, din pacate.