Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ajutor deschidere magazin online.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ajutor deschidere magazin online.

Buna ziua! As dorii sa import de pe site-ul Alibaba.com 60 de exemplare dintr-un produs care contine carbune activ din coaja de nuca de cocos pentru albirea dintiilor. Acest praf, este vandut in borcanele mici de plastic, care la randul lor sunt puse in cutiute.Vanzatorul imi poate face design-ul personal pentru ambalaj si cutiuta. Ce trebuie scris obligatoriu pe cutie? (ingrediente,etc.) Vreau sa fac treaba asta sub forma legala. Ce trebuie sa fac? (SRL sau PFA) Cati bani imi trebuiesc cu totul pentru a deschide firma, trebuie sa am sediu neaparat? Pot avea sediul unde locuiesc? Ce imi mai trebuie pe langa casa de marcat? As vrea sa deschid provizoriu in cati mai putini bani, dupa ce vand aceste produse, pot sa imi fac toate reglementariile obligatorii! Multumesc!
P.S.: Ca sa scutesc casa de marcat, este legal sa fac bonurile sub forma unei foi a4 personalizata cum fac firmele mari online precum factura?
Scuzati-mi necunostintele!
EduardMihai, utilizator