Forum Discuţii juridice Executare silită Dosar executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Dosar executare silita

Buna ziua,

Am facut o contestatie la o executare silita .Am trimis contestatia prin posta si prin fax.Am vazut ca s-a format la Judecatorie doua doasare cu numere diferite dar practic cu acelasi obiect, aceleasi parti, acelasi dosar de executare.
Mi-a venit citatie acasa la primul dosar sa platesc taxa de timnbru.
Ce pot sa fac acum o cerere de conexare sau sa ridic exceptia litispendenta ?
Sau ambele ?
Multumesc!
E suficient sa renuntati la unul dintre ele. Depuneti in acest sens o cerere la registratura indicand ca, in baza aceleasi cereri trimisa prin fax si email (data viitoare alegeti un singur mod de comunicare!) vi s-au creat 2 dosare de contestatie. Pastrati dosarul in care vi s-a cerut deja timbrajul.
Nu este ok sa aleg un singur mod de transmitere a documentelor, deoarece am patit ca prin posta , un functionar ''binevoitor'', sa-mi piarda plicul si sa nu ajunga la instanta , era un recurs si l-am pierdut ca nu l-am trimis in termen.Asa ca folosesc fax , mail si posta ...m-am invatat minte de atunci.