Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA 2017
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA 2017

Buna ziua,

Va rog sa ma lamuriti si pe mine cu un aspect:

In Mai 2016 am infiintat un PFA cu venit estimat in sistem real. Ce declaratii se depun in 2017?

Multumesc,
Veti depune d220 pentru anul 2017 si d200 pentru anul 2016. Pana la 31 ianuarie 2017 trebuia sa fi depus d600 pentru a va lua in evidenta ca platitor la contributia pe pensie.
Multumesc frumos pentru raspuns. Daca nu am depus 600 ce se intampla? O mai pot depune acum? D220 se depune impreuna cu 200?
Cele doua impreuna. Pentru d600 cititi in partea a doua a articolului de la adresa urmatoare www.avocatnet.ro/content/art...