Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul pentru studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul pentru studii superioare

buna seara!
as vrea sa stiu care ar fi salariul dupa noua grila de salarizare petru asistent medical , intr-un spital municipal. mentionez ca acum salariul de baza este 725, in octombrie dau examen pentru gradul principal.
si care ar fi salariul pentru acelasi asistent , dar cu studii superioare.

intreb pentru ca as vrea sa ma inscriu la continuare de studii, in asistenta medicala si as vrea sa stiu cu cat mi s-ar urca salariul dupa finalizarea facultatii. :help:
:O

cu multumiri.
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua.Daca poate sa ma lamureasca cineva si pe mine ii multumesc anticipat.
Am terminat facultatea dar trebuie sa mai dau licenta in februarie ,puteti sa imi spuneti daca sunt incadrat ca si muncitor necalificat{asa sunt toti de la firma unde lucrez} am dreptul sa mi se mareasca salariul la nivelul de 1.5 salarii minime pe economie sau doar daca sunt pe functie?
Desii la cei care sunt pe functie legea stipuleaza ca trebuie incadrati cu 2 salarii minime pe economie
rica-boy, utilizator