Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testament autentic
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testament autentic

Ingrijesc de un batran in varsta de 80 ani,care ia decedat sotia ,dansul nu are nici un copil,sotia are un copil din prima casnicie,si vrea sa imi faca mie un testament autentic,se poate fara succesiune,si daca baiatul fostei sotii poate sa ma atace ?multumesc aniticipat
dar partea ce ii revine batranului de la fosta sotie eu pot so mai iau daca batranu decedeaza si nu sa facut succesiunea dupa fosta sotie ca nu vrea baiatu fostei soti so faca
? multumesc