Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Impozit masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Impozit masina

Buna ziua.Am cumparat o masina.Am fost cu proprietarul la primarie sa iau viza de la plata impozit.Acolo a deacoperit ca are de platit o amenda radar .Omul nu are banii sa plateasca si amenda.Aia nu vor sa ia banii de impozit doar pe masina.Cum pot face sa imi iau masina eu pe impozit?Plata e de 2100 lei eu puteam sa-i dau 1000 dar el nu are.Pot sa o radiez si sa ma duc la rara si sa o inscriu pe numele meu?
Este necesar sa parcurgeti intreaga procedura ,sa intrati in posesia tuturor documentelor de la vanzator
Fara fisa de radiere si fara certificatul fiscal nu veti putea finaliza procedura de inmatriculare auto