Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cedare contract apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cedare contract apartament

Am dat imprumut de exemplu 20.000 eur unui amic , persoana respectiva nu are cum sa-mi inapoieze banii si ar vrea sa-mi dea un apartament, cum se procedeaza ca am inteles ca vanzarile se fac doar prin banca?Se poate dona ? Sau?
buna ziua,
Va poate fie vinde apartamentul fie dona.
Va trebui ca imobilul sa aiba cadastru si intabulare.
La vânzare tranzacția se face prin banca si banii nu sunt!