avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Posibilitate poprire pe cont
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Posibilitate poprire pe cont

In 2014 am facut un imprumut,nu am mai putut plati pentru ca am fost disponibilizat.Creeanta a fost preluata de o firma de recuperari.Am fost plecat din tara si acum intors am gassit loc de munca si trebuie sa imi fac card de salariu.Pot fi gasit sa mi se puna popriere??
Cel mai recent răspuns: Cod1958 , utilizator 15:53, 4 Aprilie 2017
depinde...daca sunteti sfatuit bine, nu. Oricum, tot ce trece prin banca poate fi detectat !
Va multumesc de raspuns.Ati putea sa ma sfatuiti in vreun fel sa imi fac o idee.V as fi recunoscator.
Puteti sa ma ajutati in vreun fel?
Dacă veți fi plătit prin cont bancar, veți fi detectat de executorul judecătoresc.
Asta daca s a ajuns la executor,adica am fost dat in judecata nu?

Alte discuții în legătură

declină soluţionarea cauzei poparelu poparelu Buna ziua va rog sa ma ajutati sa inteleg termeni judecatoresti. Am avut un card bancar care am crezut ca am terminat dar nu sa inchis. Am fost trimis in ... (vezi toată discuția)
Prescriere datorie credit fyl fyl M-am trezit acum cu o executare pentru un card de credit care l-am achitat acum cinci ani si nu stiu unde sint acele acte sau daca le mai am.Asta s-a intimplat ... (vezi toată discuția)
Blocare conturi bancare c_andreea c_andreea Stie cineva daca se pot bloca conturile la alta banca in cazul unor restante la credite? Si daca da, cat timp dureaza sau cam a cata etapa ar fi asta? ... (vezi toată discuția)