avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 862 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Pot sa obtine fonduri in cazul de mai jos
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Pot sa obtine fonduri in cazul de mai jos

Am teren propietate la 15Km de un orasi in care locuieste mult personal calificat pe diverse domeni Tehnice, care spre mine ca punt de lucru are mijloace de transport din ora in ora, pot ca pe acest teren sa incep o afacere pe teme din cele expuse mai jos?
Va multumesc anticipat.

productie de bunuri;
-dispozitive si filte in vederea purificari si imbutelieri a aerului cu imbunatatiri aduse, am desene pregatite in asteptare de intocmit dosar OSIM. bani lipsesc

-dispozitive de purificare, ionizare dupe preferinte si imbuteliere a apei cu modificari si imbunatatiri aduse consumul-ui de electricitate, am desene in asteaptare de intocmit dosar pentru OSIM.

-dispozitive de pastarare a hranei la joase temperaturi pe principi cunoscute cu mari imbunatatiri, si imbunatatiri aduse consumului de electricitate, am desene in asteaptare de intocmit dosar pentru OSIM.

-dispozitive de extractie si imbuteliere a biogazului si apei din materia organica moarta, am experimente facute pe animale si pasari decedate din motive de abatoare adica cumparate din magazine, experimente pe, carne alterata de vaca, porc, pasare, si aici am desene in asteaptare de intocmit dosar pentru OSIM.
-dispozitive de produs energie electrica pe principi efectului Petlier, am desene in asteaptare de intocmit dosar pentru OSIM, cu anexa si la Acumulatori Fier Nichiel, pe care ii vad recomandabili pentru ca, nu se deterioreaza la descarcari excesive in cazul neincarcari suficiente la timp.

-dispozitive de camuflaj contra radiofrecventelor, undelor scaner, microundelor si etc-urile al armamentului pshiotronic, bazate in funtionametul lor cu acumulare si consum de electricitate din auto convertizoare de electricitate din undele intruse sau atacatoare, cu cit frecventa este mai mare si in forta cu atit in afara de autoalimentarea lor apare surplusuri de energie electrica, iar surplusuri-le de energie electrica sint trimese catre acumulatori, am experimente facute, pina la un prag de frecvente si prag de putere restul este acordat din calcule pina la 4Gz. Am si experimente in desfasurare, in vederea imbunatatiri defensei si a scaderi pe cit mai mult posibil a consumului de electricitate din exteriorul dispozitivului de camuflare, am desene numai la ce este necesar de patentat.

-dispozitive si arme electro electronic pentru autoaprare fata de animale, reptile si raufacatori, avind ca munitie curentul electric si frecventele corespunzatoare contra insectelor, la o parte dintre ele am desene facute pentru intocmit dosar OSIM.

In viata rurala cit si la casele din Orasele mici si mari, in paralel cu cele scrise mai sus, se poate adauga in plus amenejearea in interiorul casei a unui loc pe o suprafata de sub un metru patrat ce se amenajeaza special pentru construire a unui put de apa, si al altui put de energie geotermica, lucru care se face cu utilaje de dimensiuni mici si mare putere, am asemenea utilaj in faza de prototip construit de mine deasemeni asteapta intocmit dosar pentru OSIM.

Nu stiu daca se privesc ciudad activitatile propuse de mine, dar chiar daca nu vine razboiul, o parte din produsele scrise mai sus, se poate folosi si in viata de zi cu zi,
Nu stiu ce se stie in rindul populatiei, dar in paralel cu cei 220 de volti 50 Herti ai retelei electrice, se pot transmite in paralel si diferite frecvente de alt caracter, iar conductori electrici din perete se por utiliza ca antene de emisie cit si de receptie, si este bine ca atunci cind ne odihnim ca noaptea ca ziua, sa desconectam de la reteaua electrica camera in care dormim.
Eu unul aici in Spaña, mi-am construit si pentru mine un dispozitiv de autodesconectare si autoreconectare, utilizez asa ceva de ceva vreme, el singur automat face toata treaba, desconecteaza reteaua electrica a dormitorului, conecteaza dispozitivul de camuflaj pe toata casa, pentru ca pe noi nu are cine sa ne sune noaptea la telefon, iar calculatoarele nu au ce sa faca cu Wifi si celelante porturi de comunicare ascunse banditeste de fabricanti in calculatoare, care unele dintre ele sint declarate la Oficiul de Protectia al Consumatoruluin, declarate cum ca, ele fac ceva si atit, dar nu au mai si specificat ca mai si sint capabile sa faca si altceva chiar daca calculatorul nu este legat la internet sau alta retea, asa ca nici calculatoarele nu au ce sa faca cu toate porturile de comunicare, atita timp cit eu si sotia dormim, si mai departe aparatul reconecteaza automat reteaua de 220V desconectind dispozitivul de camuflaj in funtie de cum lam programat, pe timp de noapte ramine numai frigiderul, montajul respectiv care imi face desconectarea si reconectarea, (zic montaj ca la al meu, nu iam pus o cutie este desfasurat mai fac experimente pe el), deci evident ca aparatul de desconectare si reconectare, nu se pune in dormitor si nici pe peretele din camera care face perete comun cu dormitorul, pentru dormitor folosec electricitate din acumulator care nu ramine conectat cu redresorul incarcator pentru ca sint frecvente bandite s-au nebandite in reteaua de 220V care fac treceri si salturi (salturi in funtie de cit de aproape sau departe sint pini pieselor) peste punti redresoare filtrele capacitive si cele pe ferita, si mai ramin aprinse din reteaua de 220V 50 Hz inca doua becuri in curte, locuiesc la casa si am curte.
Pot sa va spun ca de cind ma desconectez si ma camuflez, ma sint altfel nu stiu sa descriu dar or si cum se cunoste.
Nu fac reclama il las in proba o luna impreuna cu dispozitivul de camuflat, s-au numai pe cel de desconectat reteaua cum vrea, pentru ca rezultate se cunosc de la desconectaul retelei si fara activarea camuflajului, poate sa faca proba intrerupind curentul electric, daca nu are ceas desteptator care funtioneaza din priza de 220V, sau lampa de luminat, s-au lampa de veghie pe vreo noptiera, nu calculatoare, nu aparate de radio, nu ceasuri cu aparate de radio in ele, nu telefoane mobile, nu vecini ce pe peretele celalant au cite ceva din ceea ce care prin ele circula 220V - 50Hz, si vor fi rezultate si fara camuflaj. Este mai greu la blocuri ca te incurca vecini care au acelas drept ca noi toti sa isi puna unde vrea consumatori electrici in casa lui.
Apàratele care face operatia de decuplare si recuplare la reteaua electrica, le fac desen pentru dosar OSIM in care sa fie prins inclusiv conectarea a dispozitivului de camuflaj se vor distribui separat sau impreuna. optional..

Daca publicul este informat bine, si avind echipe de personal serios nu imi este frica sa fac o industie din asa ceva.
Totul este sa ai echipa de oameni seriosi, nu neaparat de oameni cu mari diplome, seriosi sa fie pentru ca de invatat ce trebuie sa faca, invata usor, unul poate sa ii invete pe toti, mai ales ca domenile tehnologice sint foarte usoare de a lucra in cadrul lor dupe sabloane pina intri in rutina, mai greu este cu creativitatea, inventibilitatea si inovabilitatea.
Cu respect Floander Emil Petre.
Va rog, cind puteti dati-mi si mie de veste.
PS. a-si mai avea de intrebat, ce pasi asi avea de urmat pentru intocmirea unui dosar in vederea obtineri de fonduri pentru alte punte de activitate pe alte criteri. Cind aveti timp si daca doriti sa cautati, pentru a-mi da un raspuns aproximativ exzact, i-mi dati de veste si va informez. Va salut.

Alte discuții în legătură

Raspuns negativ reclamatie, ma pot adresa anpc? Pitesti Pitesti In urma unei probabile supratensiuni, s-a ars placa electronica a centralei termice, lucru mentionat in PV de inlocuire a acesteia. Am facut o ... (vezi toată discuția)
Aparat de facut bani jfkus jfkus Ma numesc Gabriel Pascu si sunt inginer fizician. La OSIM este in curs de brevetare o inventie al carei obiect se refera la domeniul Dvs. de activitate. ... (vezi toată discuția)
Controlul accesului in bloc si cum functioneaza interfonul andreiSRR andreiSRR Locuiesc intr-un bloc care are o asociatie de proprietari. Recent s-au inceput lucrarile de reabilitare termica (platite de primarie), si, printre altele s-au ... (vezi toată discuția)