Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chirie neplatita, datorii la intretinere - vanzare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chirie neplatita, datorii la intretinere - vanzare apartament

Chiriasul cu care am contract inregistrat la finante nu a platit cheltuielile de bloc de 15 luni si administratorul nu m-a anuntat. Vreau sa vand apartamentul si asa am aflat. Ce masuri pot lua contra chiriasului?
Puteti sa il dati in judecata pentru a-l obliga sa va dea contravaloarea intretinerii.
Aveti in contractul de inchiriere inserata obligatia chiriasului de a achita intretinerea?