Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum trebuie sa procedez? - rezervare locuinta in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum trebuie sa procedez? - rezervare locuinta in constructie

Cum trebuie sa procedez atunci cand doresc s-a cumpar o locuinta si trebuie s-a platesc rezervare???......mentionez ca acum se construieste (blocul) imobilul.
...??? In ce sens cum trebuie sa procedati ? Contactati dezvoltatorul si de acolo in colo este simplu !
Cititi cu mare atentie contractul pe care va trebui sa il semnati cu dezvoltatorul si, abia dupa ce ati epuizat toate intrebarile/nelamuririle, semnati si platiti suma aferenta rezervarii!