Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... INTABULARE
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

INTABULARE

Buna ziua,
impreuna cu alte 7 persoane suntem proprietari a unui teren extravilan de aprox.1 ha. Avem titluri de proprietate pe acest teren si platim impozit la primarie.
Acest teren a fost dat in proprietate de catre comisia locala a promariei unui singure persoane. Aceasta a vandut terenul nici mai mult nici mai putin decat vice-primarului. Acesta a facut cadastru pe aceste teren si l-a vandut altei persoane. Acum 4 zile am aflat si noi proprietarii de drept a acestui teen ce s-a intamplat.Titlurile noastre de proprietate au fost date mostenitorilor conform vechilor amplasamente conforme cu vevhiul registru agricol.
Ce este de facut ? Ce sanse avem in aceasta situatie.
Multumesc
Analizati oportunitatea actionarii in instanta a vanzatorului primarie care desi terenul avea proprietari,a inteles sa tranzactioneze bunul imobil in favoarea unui tert
Dv ca si proprietari sunteti notati in registrul national al proprietatilor imobiliare ?