Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venit, CASS si CAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venit, CASS si CAS

Buna ziua,
VA rog sa ma ajutati in urmatoarea speta:
- sunt salariat cu norma intreaga si mai desfasor o activitate autorizata( Intreprindere individuala), care este cuantumul contributiilor CASS, CAS si impozit pe care trebuie sa le achit catre stat ca si I. I.
Veti plati impozit pe venit 16%, contributie la sanatate 5,5% si contributie la pensie pe veniturile de la intreprinderea individuala, chiar daca mai aveti in alta parte un contract de munca valabil.
Multumesc