Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cine mosteneste?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cine mosteneste?

tata a murit, iar mama lui sustine ca are drepr de mostenire dupa averea tatalui. avarea este in timpul casatoriei cu mama, iar eu sunt unicul mostenitor. are vreun drept mama lui?
Nu are nici un drept, atât timp cât exista soția și copilul.
Copii si sotia supravietuitoare vor fi mostenitorii tatalui dvs.