avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... LEGEA NR. 165/2013 art.11-prorogare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

LEGEA NR. 165/2013 art.11-prorogare

Buna ziua,
Am o intrebare legata de aplicarea legii nr 165/2013 privind proprietati revendicate si despagubiri.
Prin art. 11 din aceasta lege se stabileste un termen de finalizare de emitere a deciziilor de punere in posesie cu proprietati revendicate. In decursul anilor trecuti s-a tot prorogat aplicarea art. 11, inclusiv printr-o OG din decembrie 2016 cand s-a prelungit aplicarea pana in ianuarie 2018.
In urma cu cateva saptamani am auzit la PRO -TV ca ar exista un termen limita de aplicare a legii ca fiind iunie 2017 !?
Intrebarea este daca a aparut o modificare intre timp privind prorogarea aplicarii art. 11.
Cu multumiri.

Alte discuții în legătură

Legea 165/2013 art. 11 alin 1 - termen prorogat WEO WEO Legea 165/2013 prevede la art. 11 alin 1 un termen de solutionare care a fost prorogat de mai multe ori, ultima oara pana in 1 ianuarie 2018. Apoi, Curtea ... (vezi toată discuția)
Obtinere titlu prin instanta dan_ionescu dan_ionescu Buna ziuamdetin un teren de 16 Ha extravilan la care pe baza actelor legale am adeverinta si proces verbal de punere in posesie care are mentiunea ca tine loc ... (vezi toată discuția)
,,salarii compesatorii,, pensionari m.a.i. doru58 doru58 Daca in prezent, exista vreun act normativ, prin care sa nu se aplice acordarea drepturilor legale? (vezi toată discuția)