Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Buna seara,eu in 2010 am plătit taxa auto si in Octombrie 2015 am facut cerere la ANAF sa mi se restituie banii si in Iulie 2016 am primit prima transă.Este posibil sa imi primesc bani înapoi pentru ca am cererea depusă si aprobată?
Trebuie să deschideți o acțiune în instanță.
Citiți acest articol:
www.avocatnet.ro/content/art...
Veti primi diferenta ramasa la momentul intrarii in vigoare a noi proceduri de retituire, atata vreme cat aveti cerere inregistrata, decizie de restituire emisa si o rata incasata . Nu este necesara actiunea in instanta .