avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 953 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat

Buna ziua..acum 7 luni 18.09.2016 am avut un accident si in acea seara mi-a fost retinut permisul pentru alcool...ieri 15.04.2017 am.primit ordinanta penala in care sunt anuntat ca trebuie sa platesc o amenda si ca permisul imi este suspendat pe o perioada de 9 luni.Dar nu imi scrie nicaieri daca acea perioada de suspendare incepe de la finalizarea procesului sau de la data retinerii permisului..Mentionez ca fapta s-a petrecut in Germania.multumesc

Alte discuții în legătură

Permis suspendat in germania Razvan cristian Razvan cristian Buna ziua acum 7 luni 18.09.2016 am avut un accident si in acea seara mi-a fost retinut permisul pentru alcool. Ieri 15.04.2017 am primit ordonanta penala in ... (vezi toată discuția)
Conducere cu permisul suspendat in germania Fyn97 Fyn97 Am predat permisul pe data de 16 ianuarie 2018 pentru depasirea limitei de viteza pe o perioada de o luna in germania, eu locuind aici, iar astezi am fost ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan... ContSters440914 ContSters440914 Buna ! Mi-a fost retinut permisul de conducere pentru alcool (0,93 in aer... si da stiu in sange iese dublu) = dosar penal cu 8luni-1an cu suspenare . Dupa o ... (vezi toată discuția)