avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Ajustare TVA imobil achizitionat in 2005
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Ajustare TVA imobil achizitionat in 2005

Buna ziua
Trebuie facuta ajustare de TVA in cazul in care imobilul a fost achizitionat in 2005 in rate cu TVA (din 2006 parca s-a aplicat si taxarea inversa), a fost achitat complet in 2008, firma s-a incadrat la firme cu TVA la incasare din 2012, iar in 2015 a fost trecuta de ANAF la neplatitori de TVA ?

Multumesc
Ultima modificare: Marți, 18 Aprilie 2017
fanex88, utilizator

Alte discuții în legătură

Calculez prorata florentyna florentyna in februarie 208 am vandut cladiri si terenuri din patrimoniu. in aceste cladiri si pe ac terenur imi desfasuram unul din obiectele mele de ... (vezi toată discuția)
Se plateste tva? officeaviconta officeaviconta 1. Casa achizitionata pe firma cu taxare inversa prin contract de vanzare-cumparare. In iulie 2023 se implinesc 5 ani de la achizitie. In cazul vanzarii/darii ... (vezi toată discuția)
Buna seara, va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: o societate ... danab74 danab74 Buna seara, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: o societate platitoare de tva achizitioneaza in noiembrie 2021 cu taxare inversa o constructie noua, ... (vezi toată discuția)