Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Ajustare TVA imobil achizitionat in 2005
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Ajustare TVA imobil achizitionat in 2005

Buna ziua
Trebuie facuta ajustare de TVA in cazul in care imobilul a fost achizitionat in 2005 in rate cu TVA (din 2006 parca s-a aplicat si taxarea inversa), a fost achitat complet in 2008, firma s-a incadrat la firme cu TVA la incasare din 2012, iar in 2015 a fost trecuta de ANAF la neplatitori de TVA ?

Multumesc
fanex88, utilizator