avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumparare vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumparare vechime in munca

Buna ziua.
As vrea sa stiu daca termenul pentru legea 186/2016 s-a prelungit.
Stiam ca termenul limita este 27 aprilie 2017.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:48, 21 Aprilie 2017
Pana in prezent exista doar un proiect de modificare a termenului , cand va fi adoptat acel act normativ vom sti .sigur ...... presupun ca pana la 27.04.2017 va fi adoptat.
Actele normative adoptate sau de care Guvernul a luat act în ședința din 20 aprilie 2017 :
II. ORDONANȚE DE URGENȚĂ
1. ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ pentru modificarea Legii nr.186/2016 privind unele măsuri în domeniul asigurării unor categorii de persoane în sistemul public de pensii
....
[ link extern ]


Pentru a produce efecte, actul normativ trebuie sa fie publicat in Monitorul Oficial si sa intre in vigoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legii nr. 186/2016-se prelungeste sau nu termenul? Rebbeca Rebbeca Buna ziua.Intrebarea mea se leaga de legea nr. 186/2016 si anume daca termenul de plata pentru cumpararea vechimii#-o s-a prelungit pana pe 31.12.2017.Am ... (vezi toată discuția)
Ordonanta de urgenta 77/2013 albu67 albu67 Doresc sa stiu daca apare undeva ca OUG 77/2013 este abrogata.Stiu de decizia CCR ca este neconstitutionala , dar ma intereseaza daca parlamentul a publicat si ... (vezi toată discuția)
Pensia la limita de vârstă Valentino 69 Valentino 69 Am 68 de ani si 6 luni,nu sunt pensionar nu mai lucrez,I-mi lipsesc 2 ani si 6 luni ca sa omplectez 15 ani limita minima de cotizare ca sa pot primi pensie. ... (vezi toată discuția)