Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumparare vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumparare vechime in munca

Buna ziua.
As vrea sa stiu daca termenul pentru legea 186/2016 s-a prelungit.
Stiam ca termenul limita este 27 aprilie 2017.
Va multumesc.
Pana in prezent exista doar un proiect de modificare a termenului , cand va fi adoptat acel act normativ vom sti .sigur ...... presupun ca pana la 27.04.2017 va fi adoptat.
Actele normative adoptate sau de care Guvernul a luat act în ședința din 20 aprilie 2017 :
II. ORDONANȚE DE URGENȚĂ
1. ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ pentru modificarea Legii nr.186/2016 privind unele măsuri în domeniul asigurării unor categorii de persoane în sistemul public de pensii
....
[ link extern ]

Pentru a produce efecte, actul normativ trebuie sa fie publicat in Monitorul Oficial si sa intre in vigoare.