avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1858 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... alcool la volan
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

alcool la volan

am avut in italia o suspendare conditionata in 28.02.2015 ptr conducerea in stare de ebrietate dar nu mi sa recoltat probe biologice doar pe baza la aeru respirat mia facut condamnarea..si in 18.11.2016 mi sa deschis dosar in romania ptr conducerea in stare de ebrietate..o sa se ea in considerare si suspendarea din italia?
Cel mai recent răspuns: nelu01 , utilizator 17:57, 27 Aprilie 2017
Buna ziua,
Da!
Din pacate, nici in Italia nici in Romania si nici in alte tari alcoolul nu se impaca cu covrigul!
Mai bine renuntati la volan daca vreti sa va tineti de alcool sau la alcool daca vreti sa conduceti un autovehicul.
Ultima modificare: Joi, 20 Aprilie 2017
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
o sa primesc pedeapsa cu executare?
Probabil DA!
Va sfatuiesc sa va angajati un avocat care sa va reprezinte in instanta.
E de preferat.
as dori unul cand o sa fac recurs..dar as vrea sa stiu daca am vreo sansa sa raman in libertate
Veti ramane in libertate din moment ce nu mai puteti conduce.
Nici nu as vedea sensul sa va aresteze preventiv...si orice judecator rational ar gandi la fel...

Nu cred ca este o idee buna sa va angajati avocat in apel daca va puteti apara mai devreme...
Incercati sa va jucati cartea la momentul potrivit si nu atunci cand riscati costuri atat de mari incat sa nu le puteti suporta...

Alte discuții în legătură

Alcool la volan = anulare permis? rafaell222 rafaell222 buna ziua.am o problema care ma streseaza f mult.in urma cu 2 zile am fost prins la volan dupa ce am baut cateva pahare cu vin.rezultatul la etilotest a fost ... (vezi toată discuția)
Buna Vali 11 Vali 11 Am permisul suspendat și am condus in stare de ebrietate,am fost dus la spital mi-au luat probe la sânge și nu știu cum și ce as putea sa fac sa rămân ... (vezi toată discuția)
Luat permis pentru alcool! lidicut lidicut Daca mi se retine permisul pentru alcool,in etilotest a iesit pesate o,4,nu este un termen pana cand trebuie sa primesc un raspuns? (vezi toată discuția)