Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... alcool la volan
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

alcool la volan

am avut in italia o suspendare conditionata in 28.02.2015 ptr conducerea in stare de ebrietate dar nu mi sa recoltat probe biologice doar pe baza la aeru respirat mia facut condamnarea..si in 18.11.2016 mi sa deschis dosar in romania ptr conducerea in stare de ebrietate..o sa se ea in considerare si suspendarea din italia?
Buna ziua,
Da!
Din pacate, nici in Italia nici in Romania si nici in alte tari alcoolul nu se impaca cu covrigul!
Mai bine renuntati la volan daca vreti sa va tineti de alcool sau la alcool daca vreti sa conduceti un autovehicul.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
o sa primesc pedeapsa cu executare?
Probabil DA!
Va sfatuiesc sa va angajati un avocat care sa va reprezinte in instanta.
E de preferat.
as dori unul cand o sa fac recurs..dar as vrea sa stiu daca am vreo sansa sa raman in libertate
Veti ramane in libertate din moment ce nu mai puteti conduce.
Nici nu as vedea sensul sa va aresteze preventiv...si orice judecator rational ar gandi la fel...

Nu cred ca este o idee buna sa va angajati avocat in apel daca va puteti apara mai devreme...
Incercati sa va jucati cartea la momentul potrivit si nu atunci cand riscati costuri atat de mari incat sa nu le puteti suporta...