Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... majorari
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

majorari

Buna ziua,
Am preluat o societate care in aprile 2007 a platit impozit pe dividende, dar nu a declarat,am depus declaratia 100 pentru asta in iunie 2009(s-a primit avertisment).Toate celelate obligatii au fost declarate si achitate in termen, dar distribuirea din contul unic s-a facut in ordinea intrarii sumelor in cont, astfel incat impozitul pe dividende platit in 2007 a stins alte obligatii , si tot asa... impozitul pe dividende declarat cu intarziere (dar cu data de 04.2007)fiind stins cu sume achitate in contul unic in iulie 2009, generandu-se majorari de 6500 ron.Ce pot face in acest caz?
Luiza Ionita
banuiesc ca ati verificat fisa pe platitor ...
Plata asta in cont unic e diabolica , asta e una din consecinte. In cazul ca suma majorarilor este din fisa de platitor , nu aveti alte sanse decit sa o platiti .
In instata nu se poate rezolva ?