avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Litigii de munca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Litigii de munca

Buna ziua.
Admite apelul declarat de Institutul XX împotriva sentintei civile nr. 244/10.02.2016 a Tribunalului Iasi, sentintă pe care o schimbă în parte: Respinge cererile formulate de Sindicatul YYY , în numele şi pentru membrii de sindicat contestatori , în contradictoriu cu intimatul Institul XXX privind anularea deciziilor nr. 286, 287, 291, 296, 301, 289, 290, 299, 295, 293, 294, 292, 284, 323, 281, 300, 288, 298, 297, 282, 283, 285 emise de intimat la data de 20.05.2015, plata diferenţelor salariale rezultate din diminuarea sporului de muncă în condiţii deosebit de periculoase si plata cheltuielilor de judecată. Păstrează dispozitiile sentintei care nu contravin prezentei decizii. Definitivă. Pronuntată azi, 19.04.2017, prin punerea solutiei la dispozitia părtilor prin mijlocirea grefei instantei.
Document: Hotarâre  241/2017  19.04.2017

Inseamna ca procesul deschis de catre Sindicat este pierdut nu?
Angajatii care au incasat spor de 75% pe o anumita perioada trebuie sa restituie diferenta de 25%?


Alte discuții în legătură

Daca sunt citat in calitate de martor intr-un dosar in care sunt acuzat nedrept, ma pot constitui parte vatamata si parte civila in acelasi dosar? eusaisapte eusaisapte daca sunt citat in calitate de martor intr-un dosar in care sunt acuzat nedrept, ma pot constitui parte vatamata si parte civila? din moment ce fapta nu ... (vezi toată discuția)
Cum as putea sa imi recuperez banii de la patron? liviabotici liviabotici in luna iuie, la inceput, m-am angajat la un ziar din timisoara. timp de 2 luni am lucrat fara a fi platita, motivul fiind acela ca nu am contrat de munca ... (vezi toată discuția)
Cat costa o firma cu toate domeniile de activitate dj_tiestoo dj_tiestoo buna ziua As dorii sa_mi spuneti si mie cat ma costa actele unei firme cu toate domeniile de activitate,onorariul avocatului si in cate zile este gata ... (vezi toată discuția)